אודות

"רופא העתיד לא ירשום תרופות, אלא יעניין את החולה בשמירה על הגוף, בתזונה, ובסיבות ובמניעה של מחלות… מעולם לא היו כל כך הרבה מוחות מוכשרים שעבדו על פתרונות למחלות כפי שיש היום, וכל הגילויים שלהם מצביעים על האמת הפשוטה – שאי אפשר לשפר את הטבע." (תומס אדיסון)

המכללה לתזונה ובריאות טבעית היא פרויקט הנגשת המידע בנושא לציבור הרחב. אנחנו מאמינים שלכל אחד ואחת יש את הזכות והיכולת להנות מבריאות, חיוניות, שמחת חיים, ומתזונה טעימה ובריאה. הגוף האנושי שואף כל הזמן לכיוון בריאות, וכל אדם משפר את בריאותו, משגשג, ומבריא כמעט מכל בעיה – בהינתן התנאים הטבעיים והנכונים.

אנחנו תומכים בגישה הטבעית – היגיינה טבעית: תמיכה בניקוי פסולת ורעלים באמצעות תזונה טבעית ואורח חיים בריא. התיחסות מדעית יעילה ואחראית – הסרת הסיבות לבעיות – זאת להבדיל מהגישה המסחרית-סימטומטית של מכירת "גלולות פלא" – מוצרים וטיפולים שונים ומשונים, שנועדו בדר"כ לדיכוי סימפטומים. כמדריכי בריאות, אנחנו משיגים סיפוק והגשמה אישית על ידי שיפור חייהם של אנשים נוספים, ומעבירים לכל המעוניין את הידע השימושי שיש לנו על התנאים הנדרשים לבריאות – תזונה ואורח חיים בריא.

המצב כיום והחזון שלנו

כיום, מחלות אקוטיות וכרוניות נפוצות יותר מאי פעם. אחד מכל שלושה אנשים שחיים היום בארץ יחלה במהלך חייו בסרטן. כנ"ל לגבי סוכרת ואלצהיימר, ואף יותר מכך יחוו התקף לב או שבץ – שהסימפטום הראשון הנפוץ שלהם הוא מוות. זה לא הכרח המציאות, זו לא גנטיקה פגומה, וזה לא עקב הזדקנות של האוכלוסיה. הקהילות הבריאות ומאריכות החיים ביותר בעולם, שנחקרו, מדגימות לנו שטמון בנו הפוטנציאל לחיות מעל מאה שנים, וללא המחלות הכרוניות והניוון הפיזי והמנטלי המאפיינים את בני התרבות שלנו: המחקרים הסטטיסטיים והקליניים והניסיון מראים בבירור שאת הרוב המוחלט של המחלות, בכל הגילאים, ניתן למנוע ולהשיג שיפור במצב אצל אנשים חולים – באמצעות שינויים באורח החיים – בעיקר מה שאנחנו מכניסים לגוף. גוף שמקבל מה שהוא צריך פועל היטב – כמו מכונית שמקבלת את הדלק, השמן והמים שהיא זקוקה להם.

אנחנו רוצים להעניק לציבור את הידע והכלים שיעזרו לכל אחד ואחת להמנע ממחלות כרוניות, ולהרגיש טוב. מטרתנו היא לעזור לשים קץ לתופעות הלוואי של זיהום הגוף ברעלים, כמו סרטן והיסתמות כלי הדם, ולראות סביבנו אנשים בריאים, נמרצים, חזקים, חטובים, מאושרים ומאריכי ימים. החזון שלנו הוא מימוש הפוטנציאל הבריאותי הטמון בנו: עד מאה כעשרים שנה.

המכללה הוקמה מתוך זיהוי הצורך בקיום לימודים הזמינים לציבור הרחב בגישה הטבעית-מדעית של ההיגיינה הטבעית (ניקוי רעלים) – הסרת הסיבות לבעיות הבריאות, ובהענקת התנאים האופטימליים להם הגוף זקוק בכדי לעשות מה שהוא עושה בכל רגע – לשמור על בריאותנו. גישה זו שונה מהגישות הסימפטומטיות-מסחריות העוסקות במכירה של מוצרים וטיפולים המדכאים, ממריצים ולמעשה מפריעים לתהליכי הניקוי והריפוי החיוניים המבוצעים על ידי הגוף. גישות אלו מושפעות ממימון ושיווק של תעשיות המזון, תוספי התזונה, תרופות, ועוד.

המכללה היא פרי עבודת מחקר והוראה שנעשתה על ידינו ב18 השנים האחרונות. לאחר שהעברנו קורסים שנתיים בתזונה ובריאות טבעית, החלטנו לפעול להנגשת המידע לציבור הרחב באינטרנט. בין הפרויקטים שלנו למשל:

  • קורס שנתי לתזונה ובריאות טבעית.
  • סדנאות להכנת מזון בריא, לפעילות גופנית, לתזונה ולאורח חיים בריא.
  • הרצאות וקורסים במכללות, בתי ספר, מתנסים, חברות מסחריות, בסיסים צבאיים, ועוד.
  • מסעדת מזון בריאות.
  • מפגשים וקבוצות תמיכה לתזונה בריאה.
  • אתרי אינטרנט להפצת מידע בנושאים אלה.
  • פרסום של מחקרים ומאמרים עדכניים, והפקה של סרטים וסרטונים בתחום.
  • קבוצות אינטרנט המספקות יעוץ בריאותי חינמי, כגון קבוצת הפייסבוק "תזונה ובריאות טבעית".
  • קמפיינים ציבוריים לקידום תזונה בריאה, אורח חיים בריא, הפחתת זיהום תעשייתי, ועוד.

shay2

שי דוידוביץ 

מורה לתזונה ובריאות טבעית במכללה הישראלית לתזונה ובריאות טבעית, מורה לתזונה במסלול להכשרת יועצים ומנחים לבריאות טבעית במכללת "אילמה", ומרצה במוסדות, חברות, מתנסים וגופים נוספים..
מוסמך מכון וינגייט כמדריך בריאות וכושר למבוגרים ולילדים, וכמדריך בתחום צפיפות העצם, ובוגר קורסים והכשרות רבות בנושא בריאות ותזונה.
שף מזון בריאות, לשעבר מנהל מסעדת בריאות.
מזה 18 שנה חוקר, פעיל, כותב, מלמד ומרצה לכל הגילאים – בהרצאות, סדנאות, חוגי בית, חוגים וקורסים – בנושאי אורח חיים בריא, תזונה, הרזיה, הכנת אוכל, פעילות גופנית והכנת מזון בריא, ומתנדב בהתארגנויות לקידום בריאות הציבור ומניעת מחלות.
לאחר שנים רבות של תזונה גרועה ועודף משקל, שי גילה את התזונה הטבעית, שבזכותה הוא גם נהנה מאוכל טעים בשפע, ונפטר בקלות מעשרות קילוגרמים מיותרים ומבעיות בריאות. שי נעשה שף ומורה לתזונה ובריאות טבעית, במטרה להפיץ את הידע ולעזור גם לאחרים להנות מתזונה יותר טעימה, משביעה, ומגוונת, ללא הגבלה, וגם לרזות בקלות, להרגיש ולהראות טוב יותר, ולהמנע ולהפטר ממחלות.

shani

שני צחור

תואר שני בביוטכנולוגיה (הטכניון); לאחר שעסקה במחקר בתחום ביוטכנולוגיה וביואינפורמטיקה, כמהנדסת פיתוח בהייטק וכמרצה למדעי המחשב באוניברסיטה, החלה לפני כ13 שנים לפעול להגברת המודעות לתזונה ואורח חיים בריא, מתוך חזון ליצור שינוי משמעותי ברמת הבריאות ואיכות החיים – בהרצאות וסדנאות הכנת מזון בריא במכללה "אילמה", חוגי בית ומקומות נוספים; השתתפה גם בניהול והכנת אוכל במסעדת בריאות.