טיפים שעוזרים בשינוי התזונה

* לאכול כמה שיותר פירות מתוקים טעימים.
* כשרוצים אוכל מרוכז – לאכול לפני כן פירות. לזכור את האינסטינקט לקבל מקסימום הנאה במינימום מאמץ.
* להיות מודעים לכך שקיבה פנויה לא זהה לרעב.
* (בהתחלה): אם ארוחת פירות לא משביעה ולא מצליחים לאכול הרבה – להכין שייקים, מרקים ומיצים.
* לשאול את עצמנו: מה הסיבה לרצון לאכול? אולי זה צמא? שעמום? לחץ? צורך אחר?
* לשאול: האם מה שאני משתוקק/ת לאכול כרגע באמת טעים לי? מתי נהגתי לאכול את זה בחיי? אילו צרכים סופקו לי במצבים האלה? איך אוכל לספק את הצרכים האלה עכשיו?
* להוציא מהסביבה (בעיקר מהבית) את כל המאכלים המזיקים ולמלא את הבית תמיד בפירות וירקות.
* לעשות קניה גדולה פעם בשבוע כדי שתמיד יהיה לי אוכל טוב בבית.
* (לפחות בתקופה הראשונה) – להוציא מהחיים כמה שיותר מסרים למאכלים מזיקים – להתרחק ממקומות ואירועים שבהם מגישים מאכלים מזיקים, להשתדל להימנע מפרסומות, סרטים, ומאנשים שמציקים.
* להכניס לחיים כמה שיותר מידע ומסרים למאכלים חיוביים: ספרים, סרטונים, סרטים, הרצאות, קבוצות באינטרנט, מפגשים וחברים תומכים. לבקש מהמשפחה והחברים שיתמכו, ולא יציעו מאכלים מזיקים.
* להשיג (או להכין – מעיתונים או מהאינטרנט) תמונות של פירות וירקות. אפשר להכין קולא'ז הכולל גם תמונות של אנשים בריאים ומאושרים, ומילים שמתארות את ההנאה והתועלת מפירות וירקות. אפשר גם תמונות וקולאז'ים נגדיים – המאכלים שאנחנו רוצים להימנע/להפחית מהם – עם אנשים שמנים, חולים ואומללים, והמילים שמתארות את הנזק והדחייה מהמאכלים האלה. את הקולאז'ים לתלות במקומות שאנחנו נמצאים בהם הרבה.
* לכתוב או להקליט אותנו מתארים את התחושות החיוביות מאכילת מאכלים בריאים, והתחושות השליליות ממאכלים מזיקים. לשמוע כמה שיותר (לא חובה להקשיב) – ברכב, בהליכה, בשינה.
* לזכור שעם כל יום שעובר קל יותר בשינוי התזונתי – אחרי 4-12 שבועות כבר לא קשה.
* (לפחות בהתחלה): להוציא מהחיים התמודדויות קשות.
* יכול לעזור לנהל יומן אכילה – למלא בכל ערב מה אכלנו היום, ממה אנחנו מרוצים, מה היינו רוצים לשפר. לעקוב אחר השיפורים בהרגשה.